gorgol9@wp.pl   501 744 666

tło kołobrzeg miasto z historią

Kołobrzeg jest jednym z najstarszych nadmorskich miejscowości. Mieści się w województwie zachodniopomorskim i każdego roku przyciąga turystów z wielu krajów Europy. Historia tego miasta jest niezmiernie ciekawa.

Kołobrzeg istnieje od VIII wieku i początkowo funkcjonował jako gród obronny. Jest on nierozerwalnie związany z historią Kościoła Katolickiego. To właśnie w Kołobrzegu Bolesław I Chrobry założył biskupstwo. Upadło jednak ono w latach 1007 -1013 i Kołobrzeg znalazł się pod rządami Niemiec, a następnie Danii. W roku 1045 jednak znów powrócił do Polski.

Kołobrzeg uzyskał prawa miejskie 23 maja 1255. Od tego czasu był silnym ośrodkiem handlowym. W XV stał się członkiem organizacji nadbałtyckich miast. Z tego okresu pochodzi mnóstwo zabytków: kościół mariacki, mury obronne i wie elementów Starego Miasta. Kołobrzeg tętnił wtedy życiem.

W wieku osiemnastym Kołobrzeg był ważnym i istotnym garnizonem wojskowym z potężną twierdzą. Minęło jeszcze wiele lat do czasu kiedy miasto to stało się atrakcyjnym ośrodkiem rekreacyjnym i turystycznym, którym jest do dnia dzisiejszego.

Kołobrzeg – ośrodek uzdrowiskowy z wieloma atrakcjami.
Idealne miejsce na wakacje z rodziną.

Kołobrzeg to popularny ośrodek uzdrowiskowy. Funkcjonują tutaj 23 zakłady uzdrowiskowe czynne przez cały rok. Odpowiedni mikroklimat bardzo korzystnie wpływa na samopoczucie osób z m.in.: cukrzycą, chorobami stawów, problemami dróg oddechowych. W mieście tym występują źródła wody mineralnej (Perła Bałtyku), solanki i borowiny. Kołobrzeg oferuje wiele atrakcji do każdego. To idealne miejsce dla amatorów sportów wodnych i wyśmienitej zabawy w centrum miasta. Kołobrzeg to również port, molo i promenada, która nadaje się znakomicie na nadmorski spacer.

Zapraszamy do pięknego nadbałtyckiego Kołobrzegu oraz do korzystania z oferty luksusowych apartamentów czynnych cały rok.